Prestižní mezinárodní designérské ocenění pro Morsø

4. listopadu 2010 | Red dot award 2010

Prestižní mezinárodní designérské ocenění pro Morsø

Řada kamen Morsø 7600 navržená Monicou Ritterband obdržela prestižní mezinárodní designérské ocenění Red dot 2010

 

Co mají společného Apple, Audi, BMW, B&O a Monica Ritterband?

 

Všichni zmínění se pokusili získat pravděpodobně nejprestižnější cenu ve světě designu - Red dot award, o kterou se každoročně utkávají tisíce společností z více než 60-ti zemí celého světa. Letošní cena v kategorii „Product design“ byla udělena kamnům řady 7600, kterou navrhla známá dánská designérka Monica Ritterband. Kamna, která nesou i označení Nordic – Eco Label jsou založena na konvekčním principu a nabízejí dokonale čisté a efektivní spalování. Ovládání kamen je velmi jednoduché a logické, přívod vzduchu a tím pádem i intenzita hoření jsou regulovány jedinou páčkou.

 

Kamna řady 7600 jsou již dnes obrovským obchodním úspěchem v Evropě, USA, Japonsku a Jižní Africe. V USA byla uvedena do prodeje na veletrhu HPBA, kde byla nominována na „The Vesta Award“, ekvivalentu filmových Oscarů mezi krbovými kamny.

 

Krbová kamna Morsø jsou distribuována prostřednictvím vybraných krbových center v jednotlivých zemích. Kamna Morsø řady 7600 jsou dostupná ve čtyřech různých provedeních: s výsuvným zásobníkem, na nožičkách se zásobníkem, na noze a závěsný model. Všechny 4 varianty získaly ocenění „ The Red Dot Design Award 2010“.